BAHÇE BÖCEK İLAÇLAMA

Bilindiği üzere haşere ilaçlama çok dikkat edilmesi gereken iyice araştırılmadan yapılmayacak ve kesinlikle profesyonellere yaptırılması gereken bir işlemdir. Çünkü ilaçlama kimyasal içerikli olduğu için bu işi uzmanına bırakmak gerekmektedir. Sağlığımız açısında büyük tehlike içermekte zehirlenmelere yol açabildiği gibi daha bir çok farklı yan etki ile karşımıza çıkabilmektedir.

Evde ilaçlama yapılırken insan, evcil hayvan ve bitkilerinizi koruma altına alabiliyorsunuz. Peki bahçe böcek ilacı işlemi yapılırken bu durumda yetiştirdiğimiz bitkileri nasıl koruma altına alabiliriz. Öncelikle böcek ilacı seçimine dikkat etmemiz gerekmektedir. Böylece kullanım alanına ve kullanılacak haşereye göre seçim yaptığımız bahçe böcek ilacı tam olarak etkisini gösterebilecek ve diğer bitkilere en az zarar verebilecek şekilde işlem sağlanabilecektir.

Bahçe İlaçlamanın Kapalı Alan İlaçlamasından Farkı

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere kapalı alanları ilaçlarken alabileceğimiz bir takım önlemler bulunabilmektedir. Fakat bahçe ilaçlarken açık bir alanda hareket edildiğinden kullanılan ilaç iklim koşullarının etkisi ile etrafa dağılabilmektedir. Bu yüzden bahçe ilaçlamasında kesin olarak profesyonellerden yardım almalıyız. Bahçe ilaçlaması yapıldığında yetiştirmekte olduğunuz bitkileri tüketmeden önce, kesinlikle içerisinde sirke bulunan bol suda bekletmeli ve bol su ile durulama yapmalısınız. Genellikle bahçe kullanımında yapılan ilaçlamalarda insan sağlığını olumsuz etkileyecek en az zararlı maddeler kullanılmakta fakat yine de tam etki sağlanamamalıdır. Tıpkı ev içerisinde kullandığınız temizleme malzemelerinin hava ve temas yolu ile size zarar verebileceği gibi, bu böcek ilaçlarının da yan etkileri olabilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.