EVDEKİ BÖCEKLERDEN KURTULMANIN EN ETKİLİ YOLU

Bilindiği üzere sağlık acısından böcekleri evimizde bulundurmamız doğru değildir. Hem kendi sağlığımızı hem de toplum sağlığını düşünerek hareket edecek olursak; haşerelerden kurtulmamız için bazı bilindik doğal yöntemler vardır. Fakat bu yöntemlerin hepsi her zaman kalıcı bir çözüm vermemektedir. Bu yüzden etkili haşere ilaçları kullanımı yaparak kesin bir şekilde böceklerden kurtulabilmemiz mümkündür.

Doğal Yöntemler Nelerdir?

Yukarıda da bahsettiğimiz üzere etkili haşere ilaçları kullanımı dışında yapılabilecek yöntemlere göz atalım. İlk olarak günlük olarak yenileyerek uygulayabileceğiniz bir yöntem olan soğanı kesip üzerine bir kaşık karbonat koyarak evinizin köşelerine koyabilirsiniz. Böylece hamam böceklerinden korunabilirsiniz. Bunun yanı sıra sineklerden korunmak için yarım limon üzerine karanfil batırabilir ya da fesleğen çiçeğini evinizde bulundurabilirsiniz. Bahçe haşereleri için ise yapabileceğiniz bir yöntem; yarım bardak acı biberi yarım bardak sarımsak ile macun kıvamına gelene kadar karıştırıp iki bardak ılık su ile karıştırıp bir gün boyunca bekletip bahçenizde kullanabilirsiniz. Genellikle bahçe ilaçlaması yapılırken daha dikkatli olunması gerekmektedir. Bu yüzden yiyeceklerin üzerine gelmemesine dikkat edilmelidir.

Bu yöntemlerin kullanımında kesin sonuç alınamayabilir fakat ilk aşamada çok zararsız olan haşerelerde kullanılabilir. Özellikle evinizde çocuk ya da evcil hayvan bulunuyor ise çok büyük bir haşere ile karşılaşmadıysanız bu yöntemlerden bazılarını deneyebilirsiniz. Fakat durum sandığınızdan da ciddi olabilir. Bu yüzden bir profesyonelden yardım isteyebilir; kullanımını iyi bilen, zararsız, etkili haşere ilaçları önerisi alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir